Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Kalendář akcí > Události od 5. 6. 2024

Kalendář akcí

Seznam událostí od 5. 6. 2024 do 18. 6. 2024


Středa

Atletický pětiboj v Zátoru

Dnešní den začal 15 našim sportovcům už v 6:30 hodin, kdy nasedli na autobus do Zátoru, aby reprezentovali školu na atletickém pětiboji.

Sportovní den

Ve středu nás některé děti odjely reprezentovat do Zátora na lehkoatletické závody. A tak i my ostatní jsme se rozhodli udělat si sportovní den.

Zábavné dopoledne ke Dni dětí v MŠ

Krásné sluníčkové dopoledne jsme dnes s dětmi prožili na školkové zahradě, kde si pro ně paní učitelky přichystaly spoustu her a zábavy dodatečně k jejich sobotnímu svátku.

Čtvrtek

Výlet Dolní Životice

Dnes jsme si vyjeli se všemi dětmi na výlet do Dolních Životic, do místní mateřské školy. Paní učitelky nás srdečně přivítaly a rády nám ukázaly, jak to v jejich školce funguje. Děti zaujala školková zahrada, kde měly možnost seznámit se a pohrát si s místními dětmi.

Pátek

Maškarní průvod po Úvalně

Jako každý rok k Mezinárodnímu dni dětí, jsme se i letos vypravili na maškarní průvod po Úvalně. Děti se proměnily v různé superhrdiny, zvířátka, princezny a spoustu dalších pohádkových postav. Během průvodu nám pan starosta pustil do obecního rozhlasu písničky a my jsme zvesela vyrazili.

Úterý

Přehlídka velkých strojů

Dnešní dopoledne jsme se opět všichni vydali na domluvenou exkurzi do místní firmy Autojeřáby Hromada s.r.o., kde pracuje tatínek našich dvou dětí. Hezky nás přivítal a seznámil se svou prací a technikou, se kterou pracuje.

Středa

Indiánský dětský den

Srdečně zveme.

Dravci

Ve středu 12. 6. nás navštívili sokolníci. Děti měly jedinečnou příležitost seznámit se zblízka s různými druhy dravých ptáků a dozvědět se o jejich životě, způsobu lovu a významu ochrany těchto tvorů. Bylo to nejen zábavné, ale také velmi naučné dopoledne.

Indiánské léto

Letos jsme oslavili Mezinárodní den dětí v duchu indiánských hrátek.   Děti si vyráběly indiánské čelenky, bubnovaly u ohně, jezdily na koni, na kárkách, střílely z luku, „sjížděly divokou řeku nebo lovily bizony“.

Dravci a sovy na školním hřišti

Na školní hřiště přijel sokolník se svými okřídlenými svěřenci. Seznámil děti zábavnou formou s několika dravci a sovami, žijícími u nás nebo i na jiných kontinentech. Děti se něco nového dozvěděly a zároveň se i pobavily.

Čtvrtek

Návštěva MŠ z Dolních Životic

V dopoledních hodinách nás přijely navštívit děti s Dolních Životic. Po cestě autobusem si daly na školkové zahradě svačinku, a pak je s úsměvem přivítaly naše dětičky. Chvíli si společně pohrály a daly si osvěžující meloun.

Pátek

Přespávačka s páťáky

Jedním z výsostních privilegií našich páťáků na konci školního roku je přespání ve škole. Ten pocit, že mají školu jen pro sebe, je k nezaplacení. A nebylo tomu jinak ani letos.

Úterý

Výlet do Opavy

Na děti ze 4. a 5.třídy, které svědomitě vyplnily cestovatelský deník, čekala v úterý zasloužená odměna v podobě výletu do Opavy. Prošli jsme se centrem města, zchladili se výbornou zmrzlinou, navštívili obchodní dům Breda a pohráli si na místních hřištích. Hlavním cílem našeho výletu byla ale návštěva výstavy v Obecním domě k historii města Opavy. Prostřednictvím hledací hry s názvem Dračí stezka se děti zábavnou formou seznámily s historickými exponáty a vyhrály sladkou odměnu.