Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1
Výchovné koncerty
2
Výchovné koncerty
Beseda se školní psycholožkou
Naši předškoláci ve škole
3
Zápis žáků do 1. třídy
Okresní kolo recitační soutěže
Výchovné koncerty
Zápis do 1. třídy
Zápis žáků do 1. třídy
Den otevřených dveří ve školce
4
Výchovné koncerty
5
Výchovné koncerty
6
Výchovné koncerty
7
Výchovné koncerty
8 9 10 11
Skrytá nebezpečí internetu
12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Kalendář akcí > Události od 15. 2. 2024

Kalendář akcí

Seznam událostí od 15. 2. 2024 do 28. 2. 2024


Čtvrtek

Beseda o dospívání

Ve čtvrtek za námi zavítala paní doktorka Martínková, která si s nejstaršími dívkami povídala o dospívání. Jsme rádi, že se připojily také některé maminky.

Veverka Terka, myška Klárka a sněhulák Mrkvička

Do školky přijelo Divadélko Ententýky s postavami, které už děti znají. Veverka Terka a myška Klárka. Děti se opravdu pobavily, když myška dělala neplechy a bourala každého sněhuláka, kterého sotva zahlédla.

Pondělí

Vycházka do lesa za zvířátky

Každým rokem chodíme pravidelně do přírody ke krmelci a letos tomu nebylo jinak. Před vycházkou jsme si ještě zopakovali, která zvířátka v lese bydlí, čím se živí a hlavně, jak se v lese máme chovat. Děti měly s sebou přichystané v batůžku dobrotky (mrkev, brambory, obilí, semínka a další).

Středa

Bowling v Krnově

Přijíždí autobus v 13.27 hodin a naše družinka vyráží za sportem do Krnova. Tuto zážitkovou středu to je bowling. Některé děti tento sport neznaly, čekala je jejich první hra a první zkušenosti. Jak správně uchopit bowlingovou kouli, nepřešlápnout čáru,… a spousta dalších dotazů našich 21 dětí.

Čtvrtek

Hasík

I letos jsme s druháčky dvakrát vyrazili do Krnova na akci Hasík, kterou každoročně pro školy pořádají dobrovolní hasiči v Krnově-Kostelci. Děti se dozvěděly více o nelehké práci hasičů, ale hlavně byly seznámeny s tím, jak se zachovat v různých náročných a někdy i život ohrožujících situacích.

Vyrábíme masky

Únor je měsícem karnevalů a masek. Právě tomuto tématu jsme se věnovali v dnešním tvoření v družince. Chlapci a děvčata si vyráběli škrabošky. Práce s akrylovými fixy děti hodně baví.

Pátek

Berušky u motýlků zahrada Flóra

Na děti čekalo v pátek překvapení. Podařilo se nám domluvit návštěvu v zahradnictví FLÓRA V Úvalně a děti si mohly prohlédnout nádherné cizokrajné motýly všech barev a velikostí. Někteří motýlci se s některými dětmi doslova skamarádili a vydrželi sedět na ruce nebo na tričku docela dlouho.

Pondělí