Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Informace o stávce
Informace o stávce
28 29 30 1 2
Vánoční setkání
Vánoční setkání
3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13
Česko zpívá koledy
14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Kalendář akcí > Události od 31. 10. 2023

Kalendář akcí

Seznam událostí od 31. 10. 2023 do 13. 11. 2023


Úterý

Nezapomenutelný školní Halloween

Každá třída slavila osobitým stylem. Letos byl školní Halloween pro naše žáky nejen o učení, ale také o zábavě a kreativitě. Kouzelné dekorace a strašidelné úkoly doprovázely téměř každou vyučovací hodinu.

Halloween v družince

Kouzelná nálada pokračovala a Halloween jsme si užili i v družince. Mikrovlnná trouba nestíhala „vyrábět“ popcorn, z kterého děti pomocí své fantazie vytvářely nejrůznější strašidelné dekorace. Chlapce i děvčata lákalo dávat více popcornu do pusy než do sáčku.

Středa

Tvoření s paní Renátou

Zážitková středa byla tentokrát jiného charakteru. Naše pozvání přijala paní Renáta, která vede kreativní dílničky pro děti. Malování na sádrové odlitky a vyrábění andílka děti velice zaujalo. Celou akci provázela příjemná atmosféra. Těšíme se na další setkání v březnu.

Orientace v okolí školy

Co je to mapa, plán, jak se zorientovat v krajině, to jsou témata, která nás teď zajímala v hodinách vlastivědy. Nejdříve jsme se věnovali teorii, pak si děti vytvořily vlastní plány okolí školy a s nimi jsme se vydali přímo do terénu.

Loutkové představení Čert a Káča

První listopadový den jsme si udělali výlet autobusem do Krnova. Navštívili jsme loutkové představení souboru Krnováček s pohádkou Čert a Káča. Pohádka se nám moc líbila a určitě pojedeme příště znovu.

Čtvrtek

Jablíčkové odpoledne ve školní družince

Vůně jablíček a skořice se linula ve čtvrtek  z družinky. Děti pekly z listového těsta kroužky s jablky. Malí cukráři se činili, upečený moučník chutnal skvěle. Kdo už měl hotovo, zvolil si omalovánku s motivem jablíčka a věnoval se vybarvování.                

V Kostele sv. Mikuláše

Při povídání s páťáky o baroku a barokních stavbách jsme nemohli vynechat návštěvu našeho kostela. Kostel svatého Mikuláše byl sice postaven již ve 14. století v gotickém stylu, ale později roku 1762 byl upraven právě v duchu baroka.

Pátek

Svatý Martin

„Na svatého Martina kouřívá se z komína“ - dá se říct, že tato pranostika je i v dnešní době aktuální. To už moc neplatí o příjezdu Martina na bílém koni. Toho můžeme očekávat snad jen na vrcholcích hor.

Pondělí

Zamykání školkové zahrady

Houpačku teď uspíme,