Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27 28
Vodní hrátky na zahradě
Fotbal CUP Krnov
29
Návštěva kina se ŠD- Ptáci stěhováci
30 31 1 2
3 4
Hrátky s lanem ve ŠD
5
Atletický pětiboj v Zátoru
Sportovní den
Zábavné dopoledne ke Dni dětí v MŠ
6
Výlet Dolní Životice
7
Maškarní průvod po Úvalně
8 9
10 11
Přehlídka velkých strojů
12
Indiánský dětský den
Dravci
Dětský den
Dravci a sovy na školním hřišti
13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Výlet do Prahy

Výlet do PrahyVybaveni teoretickými znalostmi z hodin vlastivědy jsme vyrazili 3. 6. s páťáky do Prahy. Naším cílem bylo historické centrum a jeho nejvýznamnější památky.

V brzkých ranních hodinách jsme nasedli v Opavě do vlaku. Většina z nás si vezla řízky a všichni měli mobilními telefony, takže cesta probíhala v naprosté pohodě.

Po příjezdu do Prahy směřovaly naše kroky na Václavské náměstí, tady byla naše první zastávka u sochy svatého Václava. Poté jsme se přesunuli na Staroměstské náměstí a zastavili u Staroměstské radnice s orlojem. Nezapomněli jsme přepočítat kříže popravených 28 českých pánů a zamířili k Prašné bráně. Dalším naším cílem byl Karlův most, odkud byl krásný výhled na Hladovou zeď, Národní divadlo a samozřejmě Pražský hrad, což byla naše další zastávka.

Příjemným překvapením na Hradě bylo malé množství turistů, takže jsme si bez čekání mohli prohlédnout Chrám svatého Víta i Starý královský palác. Prošli jsme Zlatou uličkou, sešli Malostranské schody a nastoupili do metra, které nás zavezlo na Hlavní nádraží. Tady si děti ještě stihly nakoupit nějaké suvenýry a pak už jsme zamířili domů.